Audyt dojrzałości struktur zarządzania incydentami w oparciu o SIM3
Nasza usługa audytu dojrzałości zespołów cyberbezpieczeństwa opiera się na uznanej metodyce SIM3, opracowanej przez Open CSIRT Foundation.
W naszym zespole znajdują się trzej certyfikowani audytorzy SIM3 – Maciej Pyznar, Kamil Gapiński i Mirosław Maj, którzy są współautorami tej metodyki i aktywnie pracują nad jej kolejnymi wersjami.
Posiadamy wyjątkowe doświadczenie – nasi audytorzy mają na koncie ponad 40 procesów audytowych przeprowadzonych dla zespołów CSIRT w kilkunastu krajach i wielu sektorach, co czyni nas jednym z najbardziej doświadczonych zespołów audytorskich na świecie. Dzięki temu możemy zagwarantować usługę na najwyższym poziomie, dostosowaną do specyficznych potrzeb audytowanej organizacji.
Audyt pozwala dokładnie ocenić stan dojrzałości zespołu reagowania na incydenty w czterech kluczowych obszarach:
- organizacyjnym,
- zasobów ludzkich,
- techniczno-narzędziowym
- procesowym.
Na podstawie 45 parametrów modelu SIM3, przygotowujemy szczegółowy raport, który zawiera zarządcze i operacyjne rekomendacje. To narzędzie wspierające strategiczny rozwój zespołu zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa, przygotowując go do formalnych audytów, takich jak Trusted Introducer czy FIRST, a także ewaluacji zgodnej z profilami dojrzałości ENISA (European Network Information Security Agency).
Nasza usługa umożliwia precyzyjne zidentyfikowanie obszarów do poprawy i stworzenie długoterminowej strategii rozwoju. Dzięki pełnej współpracy naszych audytorów z Twoim zespołem każda rekomendacja jest skrojona na miarę, zapewniając optymalny kierunek rozwoju.
Wybierając naszą usługę, zyskujesz dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów, którzy mają na swoim koncie współpracę z zespołami cyberbezpieczeństwa w wielu krajach i sektorach, co czyni nas liderem na rynku europejskim.
Jak wygląda audyt?
- Spotkanie – zapoznanie z metodyką i omówienie parametrów SIM3.
- Samodzielna ocena – zespół reagowania na incydenty dokonuje autooceny poprzez wykonanie zadanych ćwiczeń.
- Warsztat i/lub Audyt – przeprowadzenie audytu w celu oceny procedur reagowania na incydenty.
- Analiza – szczegółowe przeanalizowanie dodatkowych dokumentów.
- Raport – końcowa ocena potwierdzona ostatecznym raportem wraz z rekomendacjami umożliwiającymi poprawę.