tel. +48 22 488 72 00

info@trecom.pl

Szybki kontakt

tel. +48 22 488 72 00

info@trecom.pl

facebook icon linkedin icon alert icon

Data Center Nowej Generacji

strona główna |

Data Center Nowej Generacji

W Trecom realizujemy projekty kompleksowo. Jako jedna z niewielu firm w Polsce możemy pochwalić się unikalnymi kompetencjami w zakresie wdrażania i utrzymania środowiska IT. Nasze działania dotykają segmentów kluczowych dla usług infrastrukturalnych. Tworzymy dla Ciebie bazy danych, budujemy i utrzymujemy sieci, konfigurujemy serwery i dostarczamy aplikacje.

Usługi chmurowe to stale rosnący zestaw usług obejmujących m.in. moc obliczeniową, przestrzeń dyskową, bazy danych, analityka big data, uczenie maszynowe (machine learning).

Oferujemy usługi związane z projektem, konfiguracją i utrzymaniem każdej z form architektury chmurowej.  Zarządzanie rozwiązaniami chmurowymi (cloud management) to ważny element naszej oferty.

proivate-cloud

 

Chmura prywatna, inaczej data center, jest najbardziej znana i stosowana dość powszechnie. Jest to infrastruktura stworzona i utrzymywana przez pracowników firmy. Służy zazwyczaj do utrzymania systemów i aplikacji biznesowych.


public-cloud
Chmura publiczna,
w odróżnieniu od prywatnej, zarządzana jest przez dostawcę zewnętrznego. Jako klient nie mamy możliwości bezpośredniego zarządzania infrastrukturą sieciową lub serwerową. Najważniejszymi cechami chmury publicznej jest jej skalowalność, jak również dostępność i różnorodność usług biznesowych w zależności od aktualnych i często zmiennych potrzeb firmy.

rozwiazanie-hybrydowe

Trzecim, ale wiemy, że najchętniej i najintensywniej wykorzystywanym modelem pracy z chmurą jest rozwiązanie hybrydowe. Jest to forma powiązania usług firmowej chmury prywatnej z usługami chmury publicznej jak na przykład Microsoft Azure, Amazon Web Services czy Google Cloud Platform. W efekcie rozszerzamy własną, stabilną infrastrukturę o walory skalowalności, wysokiej dostępności i różnorodności usług zgodnie z potrzebami firmy.

Jak pracujemy?

Naszą ofertę budujemy zgodnie z potrzebami klientów. Stosując modele ciągłej integracji (continous integration), ciągłego dostarczania (continous delivery) czy ciągła wdrażania (continous deployment) zapewniamy optymalne rozwiązania dla konkretnego klienta i konkretnej potrzeby.   

fazy

Realizowane usługi

W naszej codziennej pracy wspieramy klientów wykorzystując globalnych dostawców chmury publicznej jak Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform jak również tych znanych na naszym rynku e24cloud.pl, 3S, czy najszybszą chmurę na rynku według Gartnera Oktawave.

Wraz z naszymi partnerami jak Cisco, Dell EMC, IBM, HP, NetApp wdrażamy specjalistyczne rozwiązania z pogranicza chmury prywatnej i publicznej poprzez integracje obu środowisk co daje naszym klientom wiele nowych możliwości przez co są w stanie dostarczać usługi elastyczne i niezawodne.

Martwisz się, że nie jest Cię stać na rozwiązania chmurowe, lub nie wiesz, jak je rozliczyć, bo zawsze planowałeś budżet pół roku wcześniej, kupowałeś rozwiązania i za pół roku okazywało się, że musisz zweryfikować swoje wyliczenia, bo biznes rośnie szybciej niż myślałeś. Jest to bardzo częsty scenariusz, jednakże z nami zapanujesz takie rozwiązania, które da Ci pewność skalowalności. Dajemy możliwość rozliczenia kosztów w kilku modelach: Pay-as-You-Go (płatności za zużyte zasoby), Reserved Instances (stabilny i dojrzały biznes), lub w modelu Prepaid).

 

Bezpieczeństwo chmury

Czy w chmurze dane użytkowników są bezpieczne? Bardziej niż na własnym serwerze? Odpowiedź jest jedna: TAK. Dlaczego? Globalni dostawcy usług spełniają rygorystyczne normy międzynarodowe i pracują w zgodzie z prawem nie tylko w kraju, w którym firma ma swą siedzibę, ale muszą spełniać także normy krajów, w których świadczą usługi. W odróżnieniu od serwerów lokalnych chmur prywatnych, gdzie nazbyt często usługi są zabezpieczone jedynie podstawowymi narzędziami, jak na przykład firewall.

Pamiętajmy normy to nie wszystko, najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa jesteśmy my, nasze hasła i ich dostępność

 

Nasi dostawcy chmur

loga