tel. +48 22 488 72 00

info@trecom.pl

Szybki kontakt

tel. +48 22 488 72 00

info@trecom.pl

facebook icon linkedin icon alert icon

Data Center Nowej Generacji

strona główna |

Data Center Nowej Generacji

Trecom świadczy kompleksowe usługi w obszarze Next Generation Data Center.

Bazując na unikalnych zasobach kompetencyjnych, wspieramy naszych Klientów w trakcie całego procesu budowy bądź modernizacji infrastruktury ośrodków przetwarzania danych. Począwszy od wyboru optymalnego modelu operacyjnego, poprzez opracowanie architektury rozwiązania i wybór technologii, kończąc na implementacji oraz wsparciu w trakcie migracji.
Zespół inżynierski Trecom stale monitoruje rynek w poszukiwaniu technologii, które pozwolą naszym Klientom w sposób efektywny zaadresować ich potrzeby. Nasze kompetencje skupiają się na pięciu kluczowych obszarach bez względu na to, czy Klient decyduje się na rozwiązanie IaaS, Private Cloud czy model Hybrid-IT.

 • Sieć IP wysokiej wydajności

  Wydajna, stabilna i skalowalna sieć jest fundamentem każdej infrastruktury. Planując inwestycje w tym obszarze należy także wziąć pod uwagę stopień integracji z rozwiązaniami wirtualizacji sieci, udostępniane API umożliwiające automatyzacje, a także wsparcie dla protokołów rozwiązań pamięci masowych.

 • Wydajna i efektywna operacyjnie platforma serwerowa

  Dokonując odpowiedniego wyboru platformy serwerowej, możliwe jest znaczne ograniczenie nie tylko kosztów operacyjnych, ale także skrócenie czasów dostarczenia oraz przywrócenia usługi.

 • Pamięci masowe SdS

  Software Defined Storage to systemy pamięci masowych nowej generacji.  SdS uniezależnia użytkownika od konkretnego producenta sprzętu, bazując na dowolnej platformie serwerowej.  Pozwala to na dobór optymalnej platformy sprzętowej w stosunku do potrzeb oraz korzystanie z podzespołów, które w trakcie okresu eksploatacji rozwiązania oferują najlepszy stosunek wydajności do ceny.  Główne zalety SdS to proste i tanie skalowanie horyzontalne pojemności środowiska oraz możliwość elastycznego projektowania wydajności rozwiązania poprzez dobór odpowiednich kombinacji dysków i serwerów. Dodatkowo, dzięki rozproszonej architekturze korzystającej z transportu IP, systemy SdS znacznie upraszczają oraz redukują koszty wdrożenia Disaster Recovery lub korzystania z kilku ośrodków jednocześnie. Zalety SdS, do niedawna dostępne wyłącznie dla największych firm z segmentu e-commerce, teraz stają się dostępne dla każdego.

 • SDN i wirtualizacja sieci

  W czasach powszechnej wirtualizacji systemów, istotnym problemem stało się zapewnienie odpowiednich usług sieciowych oraz odpowiedniego bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych. Próba ich realizacji przy pomocy tradycyjnych rozwiązań znacząco podnosi stopień skomplikowania środowiska sieciowego, a co za tym idzie – kosztów oraz ryzyka operacyjnego. Rozwiązaniem jest wirtualizacja całej warstwy sieciowej w Data Center.

 • Application Delivery

  Kluczem do utrzymania dostępności oraz kluczowych wskaźników wydajności na oczekiwanym poziomie jest ścisła kontrola nad sposobem, w jaki udostępniamy aplikacje Klientom. W tym celu wykorzystuje się szereg rozwiązań z obszaru Application Delivery, które pozwalają nie tylko zarządzać dostępnością, ale także optymalizować wydajność i szybciej reagować na zagrożenia bezpieczeństwa.

trecom_1a